Redukce k vařiči

Kód: 5649
Neohodnoceno
Značka: VAR
109 Kč
Do 3 dnů
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Položka byla vyprodána…

redukce k vařiči

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis produktu: Redukce VAR

vařiči  je možno přikoupit redukci, která umožňuje jeho připojení na bomby se závitem 3/8", například MEVA 2kg. Redukce se nejprve našroubuje na vařič, a pak teprve celý komplet na velkou bombu. Snímání z bomby se provádí v opačném pořadí, tedy nejprve celý komplet odšroubovat z bomby, pak teprve odšroubovat redukci z vařiče.

Po připojení vařiče  na velkou bombu je nutno při provozu regulovat plamen na nižší výkon, neboť v těchto bombách je několikrát vyšší tlak, nežli v bombičkách s butanem. Jde o to, že „oblévají-li“ plameny nádobu, vaření se příliš nezrychlí a spotřeba plynu značně stoupne.

Tato poznámka platí obecně, neboť se vždy vyplatí zregulovat výkon vařiče. Ten je u vařiče  vysoký proto, aby vařil i na chladné docházející bombě, pak teprve se otevírá na plný výkon. Méně výkonné vařiče pracují naplno neustále, přidat na výkonu již nelze a na chladné bombě přestávají fungovat.

Návod k produktu: Redukce VAR

Redukce umožňuje připojení vařiče  na bombu se závitem 3/8“ např. MEVA 2 kg.
Redukce se nejprve našroubuje na vařič, pak teprve celý komplet na velkou bombu.
Snímání se provádí v opačném pořadí, tedy nejprve celý komplet odšroubovat z bomby, pak odšroubovat redukci od vařiče.

Snižte výkon

Po připojení vařiče  na velkou bombu je nutno při provozu zregulovat plamen na nižší výkon, neboť v těchto bombách je několikrát větší tlak, nežli v bombičkách s butanem. Jde o to, že „oblévají-li“ plameny nádobu, vaření se příliš nezrychlí, zato spotřeba plynu stoupne značně.

Tato poznámka platí obecně, neboť se vždy vyplatí zregulovat výkon vařiče. Ten je u typu VAR 2 vysoký proto, aby vařil i na chladné docházející bombě, pak teprve se otevírá na plný výkon. Méně výkonné vařiče pracují naplno téměř neustále, přidat na výkonu již nelze a na chladné bombě přestávají fungovat.

Důležité upozornění

Vzhledem ke zvláštnímu profilu závitu je tato redukce plně kompatibilní pouze s vařičem . Při použití v sestavě s jinými vařiči hrozí zničení obou částí! Při provozu vařiče prostřednictvím redukce se důsledně řiďte návodem a pokyny k obsluze dodávanými se spotřebičem.

český výrobek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: